Koreja Jugore-SHBA kryejnë ushtrime të përbashkëta ushtarake

Koreja Jugore dhe SHBA-të kanë kryer sot ushtrime të kombinuara të raketave balistike dhe me këtë i dërguan porosi paralajmëruese Koresë Veriore, transmeton agjencia e lajmeve jugkoreane Jonhap, duke iu referuar burimeve pranë ushtrisë.

Gjatë stërvitjeve janë shkrepur raketa në Detin e Japonisë, njoftoi Shtabi i përgjithshëm i forcave të armatosura të SHBA-ve.

Shkruar Nga
More from Revista User

Përmbyset anija, mbi 120 të zhdukur në Detin Mesdhe

Rreth 126 persona janë zhdukur pas fundosjes së një anije në Detin...
Read More