Kjo është tema për të cilën s’duhet të flisni në takimin e parë

Nëse dëshironi që takimi juaj i parë të jetë sa më pozitiv, atëherë mos flisni për gjëra të rënda qysh në fillim.

Aq sa janë emocionuese, takimet e para mund të jenë edhe shumë stresuese.

Pra që të kaloni sa më mirë ju duhet t’i bëni pyetje sa më pozitive partnerit/es.

“Nëse flisni për gjëra të lumtura dhe pozitive atëherë do të shikoheni në të njëjtën mënyrë. Pra, pyete ata për familjen e tyre, pushimet e preferuara dhe për të gjetur se çfarë pasionesh kanë”, rekomandojnë ekspertët e marrëdhënieve.

Shkruar Nga
More from Revista User

Këshillat gjeniale si të zgjoheni për 60 sekonda nga gjumi gjatë stinës së dimrit

Gjëja më e vështirë për ta bërë, sidomos gjatë ditëve muajve të...
Read More