Këto këpucë të teknologjisë së lartë ndjehen si atlete në këmbët tuaja

Nëse keni veshur ndonjëherë takë të lartë, ju e dini se çfarë mund të jetë dhimbja, veçanërisht nëse jeni në to gjatë gjithë ditës.

Pa marrë parasysh se sa të bukura dhe të mrekullueshme ato duken, në fund, ato dalin të jenë krijesa të lëkurës që hanë mish. Por kjo nuk na ndalon t’i veshim ato, apo jo? Sidoqoftë, mund të jemi në gjendje t’ju ndihmojmë me dhimbje, sepse kohët e fundit, Antonia Saint NY doli me projektin e tyre të ri, i cili fokusohet në bërjen e këmbëve të larta të ndjehen si atlete.

Kompania është shumë e vetëdijshme për statusin e dhënë për një palë këpucë të zeza thelbësore në dollapin e një vajze, por ato gjithashtu nuk janë të verbuar nga fakti që ata lëndohen. Antonia Saint NY beson se duhet të keni këpucë të bukura që ju bëjnë të ndiheni mirë. Ideja prapa këtyre këmbëve është të sjellë një përzierje klasike dhe rehati. Për ta bërë këtë të ndodhë, thembra janë bërë me një “Sistem SoftSurround” të fshehur që do t’ju bëjë të ndiheni sikur po ecni në një jastëk.

Procesi i marrjes së duarve në këta këmbë nuk është aq i thjeshtë sa të shkosh në një dyqan dhe t’i blesh ato. Kompania dërgon një “Fit Profile” dhe “Fit Kit” për klientët e tyre në mënyrë që të bëjë atë palë të përsosur takë vetëm për ju. Kompania pastaj fillon punën e saj për të bërë këtë fund të lartë fund. Këmba e këmbës është e mbuluar në gjashtë vende të ndryshme. Këto janë vendet që zakonisht shkaktojnë dhimbje.

Në të njëjtën kohë, këmbët gjithashtu kanë sistemin e mbështetjes së sipërme jastëk që do të thotë jo më shumë blisters, boshllëqet thembra, dhe më të mirë të të gjitha, nuk ka më dhimbje në këmbët! Për më tepër, këpucët gjithashtu kanë kuti më të thellë të shputës që lejon gishtat tuaj të marrin frymë. Duke sjellë këtë teknologji të përparuar, Antonia Saint NY ndihmon shpresat për të rregulluar problemet që gratë zakonisht përjetojnë kur mbajnë këmbë. Këto përfshijnë qepje të fshehura për të parandaluar blisters, këshilla më të fortë thembra për veshin më të gjatë dhe shumë të tjerë.

Ideja për produktin erdhi kur Antonia Saint Dunbar, themeluesi i kompanisë, po punonte gjatë gjithë ditës. Ajo e kuptoi se nuk kishte një palë këmbë që do ta lejonte të rehatonte gjatë gjithë ditës. Kjo është ajo që i motivoi Antonia për të hartuar një palë këmbë që nuk janë vetëm të rehatshme, por gjithashtu bëjnë një deklaratë të modës. Më pas, ajo hodhi poshtë të gjitha pikat ku gratë normalisht përjetojnë acarim ndërsa mbanin këmbë dhe pastaj, së bashku me ekipin e saj, filluan udhëtimin drejt evolucionit të ardhshëm të madh të modës.

Antonia beson se gratë mund të arrijnë diçka në jetë dhe një palë këmbë nuk duhet patjetër të jetë arsyeja që ata të ndalojnë. Me këto këmbë, ajo shpreson të “Lironi Feminine dhe këmbët e saj”. Nuk ka dyshim se ne do të nxitojmë për të marrë këmbët tona në këto! A keni akoma kartat e kreditit tuaj të gatshme?

Më poshtë është videoja e këtij produkti që ndryshon jetën!

Shkruar Nga
More from Revista User

Greqia iu dorëzon autoriteteve shqiptare dosjen me të gjitha krimet e “Eskobarit të Ballkanit”

Një dosje voluminoze i është dorëzuar autoriteteve shqiptare nga qeveria greke kundër...
Read More