Kronika

Kakavijë, sekuestrohen 39 kg kanabis
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:49 - 21/06/17 |
mapo.al

Policia Kufitare e Kakavijës ka sekuestruar 39 kg kanabis sativa, në rrugën drejt liqenit të Kakavijës.


Gjatë patrullimit në kufirin e gjelbër, policia ka konstatuar 3 persona, dy prej të cilëve transportonin dy çanta shpine.


Menjëherë, policia është vënë në ndjekje të këtyre personave, ku u është bërë thirrje për të ndaluar.


Por, të tre shtetasit, duke përfituar nga terreni i thyer dhe i pyllëzuar, kanë mundur të largohen duke braktisur dy çantat.


Në brendësi të çantave kishte 39 kg kanabis. Lënda narkotike u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

Policia po punon për identifikimin dhe kapjen e këtyre personave./TCHPas