Ja emrat e oficerëve dhe policëve të raportuar nga SHISH si të implikuar me drogën

Publikohen emrat e policëve që u raportuan nga Shërbimi Informativ Shtetëror si të përfshirë në kultivimin dhe trafikun e drogës, gjatë. Deri tani raporti ishte publikuar në media pa emrat e policëve, por vetëm me funksionet dhe dyshimet për implikimin e tyre. Gazeta Shekulli publikoi një pjesë të raporteve ku përmenden 79 emra policësh, ndërsa pjesën tjetër të raportit do ta publikojë në numrin e të enjtes.
Raportet e SHISH janë dëshmi e implikimit të policisë në të gjitha hallkat e saj, që nga drejtorët e qarqeve deri shefat e komisariateve, shefat e krimeve, shefat e rendit, të qarkullimit e deri tek policët e thjeshtë.
Po ashtu, raporti dëshmon se Edi Rama dhe Saimir Tahiri u informuan në vazhdimësi nga Visho Ajazi Lika por lanë në detyrë, madje promovuan policët që përmendën në raport. Gjithsej SHISH dërgoi 59 raporte, në shumë prej të cilëve jepet informacion i përsëritur për policët e implikuar në biznesin e drogës. Lapsi.al ka nxjerrë nga raportet e publikuar sot, emrat e 79 policëve, si më poshtë:

1) Romeo Gjollesha
2) Nail Trota
3) Agim Jongari
4) Moisi Sula
5) Afrim Tafa
6) Arianit Arapi
7) Haki Hasanbega
8) Shkelqim Hyseni
9) Jaeld Çela
10) Renato Memetaj
11) Vasil Çela
12) Naim Osmani
13) Masar Gjoka
14) Sokol Doçaj
15) Gjin Doçaj
16) Arben Islami
17) Bib Lukaj
18) Fran Leka
19) Ndrec Ndreca
20) Ilia Muça
21) Renato Mehmetaj
22) Ylli Vata
23) Jaeld Çelaj
24) Klement Haxhiu
25) Dhurim Rapo Çenko
26) Valentina Aliaj
27) Edvin Aliaj
28) Nesim Hasanaj
29) Maksim Meço
30) Dashnor Korançe
31) Aleksandër Biba
32) Gjergji Kohila
33) Renato Avdulaj
34) Naim Stafuka
35) Hysen Pula
36) Bardhosh Çelo Leskaj
37) Arben Jaçe
38) Vangjel Çavara
39) Bashkim Ymeraj
40) Gëzim Murrani
41) Jonuz Gjika
42) Sabri Dani
43) Lorenc Meta
44) Ylli Kondi
45) Flakim Tara
46) Erjon Ismaili
47) Sali Skura
48) Hysen Bullizi
49) Dedë Kodra
50) Kolë Kola
51) Robert Aga
52) Denis Iskurti
53) Qemal Vramezi
54) Leaton Hoxha
55) Ibrahim Luka
56) Zeni Kaba
57) Vangjel Xhavara
58) Gazmend Preçi
59) Petrit Gazulli
60) Zef Prebibaj
61) Zef Dermani
62) Lekë Dodaj
63) Nik Nikolla
64) Albert Petrit Ibrahimi
65) Alban Hoxha
66) Xhevahir Kadri Velaj
67) Shefqet Bajram Mehmetaj
68) Dilaver Duriçi
69) Albert Dule
70) Agron Çullhaj
71) Ferdinand Dusho
72) Enkelejd Greku
73) Veli Alliu
74) Shkëlqim Baçaj
75) Altin Hamitaj
76) Gazmir Karaj
77) Ndriçim Halil Xhepi
78) Besim Palamani
79) Arben Curri

Shkruar Nga
More from Revista User

Pas sulmit në Londër, Trump bisedon me kryeministren britanike

Pas sulmit në Londër, presidenti amerikan, Donald Trump ka biseduar me kryeministren...
Read More