Ja cilat janë 3 mënyrat gjeniale për të shmangur djersitjen

Me rritjen e temperaturave një siklet më vete është djersitja, e sidomos në pjesën e sqetullave, kur dalin dhe njolla duke na vendosur në siklet.

Por ekzistojnë tre zgjidhje të thjeshta dhe natyrale, të cilat shmangin këtë siklet dhe sidomos aromën e rëndë. – Përzieni një sasi të njëjtë sode me ujë, për të krijuar një masë homogjene, të cilën duhet ta lini për 20-30 minuta të veprojë në sqetulla.

Më pas shpëlahuni me ujë të bollshëm. – Përdorni uthull molle për të lyer sqetullat dhe në këtë mënyrë neutralizoni bakteret që shkaktojnë aromën e rëndë. Kjo pasi uthulla e mollës, çon në shtrëngimin e sqetullave shkruan, gjë që bën të djersitni më pak, duke qëndruar të thatë.

– Provoni si zgjidhje, përzierjen e lëngut të limonit me tul domateje, para se të bini të flini. Lëreni të veprojë për 15 minuta dhe më tej shpëlahuni.

Shkruar Nga
More from Revista User

Horoskopi, 18 shkurt 2017

Dashi 21/3 - 20/4 Edhe pse dita e sotme është mëse e...
Read More