ISIS kërcënon Evropën

isis

“Do çojmë përpara një luftë totale për të goditur të pabesët në Europë gjatë Ramazanit”. Është ky apeli i bërë nga ISIS për ndjekësit e tij me rastin e nisjes së muajit të agjërimit.

Mediat britanike raportojnë se nëpërmjet një deklarate me titull “Ku janë luanët e luftës?”, ISIS fton “vëllezërit myslimanë në Europë të sulmojnë europianët në shtëpitë e tyre, në tregje, në rrugë dhe kudo”.

Duke i’u referuar sulmit të Manchester ku humbën jetën 22 persona, më tej shtohet, “Mos e përçmoni punën. Objektivi juaj i të ashtuquajturve civilë të pafajshëm pëlqehet nga ne dhe është më efikas. Kështu që vazhdoni dhe do të keni një shpërblim të madh ose martirizim gjatë Ramazanit”.

Shkruar Nga
More from Revista User

Trageti 24 orë në det dhe nuk e lejojnë të ankorohet në Itali

Prej pothuajse 24 orësh pasagjerët e linjës Durrës – Bari ndodhen në...
Read More