I arrestuari bashkë me Nezar Seitin kërkon të lirohet nga burgu

Armando Koçerri, i arrestuar në të njëjtin operacion policor që vuri në pranga Nazer Seitin, kërkon të lirohet nga masa e sigurisë “arrest në burg”.

Koçerri ishte prezent të enjten në Gjykatën për Krimet e Rënda, por seanca u shty për shkak të mosparaqitjes së avokatit të tij mbrojtës.

Përmes një kontakti telefonik, avokati Sokol Hazizaj, i kishte bërë me dije gjykatës se nuk ishte më mbrojtës i Koçerrit. Në këto kushte, gjykata shtyu seancën për në 15 shkurt, për t’i dhënë mundësi Koçerrit për të gjetur një avokat mbrojtës, njofton abcnews.

Nezar Seitaj dhe Armando Koçerri u arrestuan ne Babicë të Vlorës, pas sekuestrimit të një sasie prej 4.5 tonë kanabis, që dyshohet se i përkiste grupit të Habilajve.

Shkruar Nga
More from Revista User

Pamje rrëqethëse: Dikur “çerdhe” e ISIS-it, sot qytet fantazmë

Është publikuar një video e cila është filmuar nga fluturakja pa pilot...
Read More