Horoskopi i javës, 4-11 shkurt 2019

Dashi
Dashuria: humori luhatet këtë javë, dhe do të pasqyrohet në dashuri. Nëse jeni çift ju duhet të mësoheni me mendimet e ndryshme të partnerit/es, përndryshe ju mund të keni diskutime të vazhdueshme. Rrini të qetë dhe mund ta përballoni javën me qetësi. Fundjava e qetë edhe për beqarët.

Puna: Në punë, përpiquni të bëni detyrën tuaj pa konkurruar shumë me kolegët tuaj. Mos harroni se kujdesi nuk është shumë i madh dhe marrja e hapave të marrë ndonjëherë është shumë e rrezikshme. Në vend të kësaj, përpiquni të merrni disa projekte të mira që mund t’ju japin disa kënaqësi të denja.

Demi

Dashuria: Në dashuri periudha është e madhe për të lindurit e Demit, edhe nëse në zgjedhje keni nevojë për shumë qetësi dhe pozitivitet. Nëse jeni çift ju do të jeni të prirur për të rikuperuar ndonjë situatë në pritje, ndërsa beqarët do të kenë në anën e tyre yjet dhe nuk do të frikësohen nga ndonjë mohim.

Puna: Puna do të vazhdojë në një mënyrë të madhe, por kjo mund të jetë me rëndësi vitale për të vënë në përdorim idetë që kanë mbetur të gjata fshehurazi. Në mes të javës do të ketë kontakte të reja dhe mundësi për investime të sigurta që mund të hasni pa rrezik. Komunikim i shkëlqyeshëm për të gjithë Demët që do të jenë gati për të shprehur mendimet e tyre.

Binjakët

Dashuria: Disa probleme që nuk janë zgjidhur më parë mund të jenë pengesë për një qasje me partnerin/en. Këshilla e yjeve është ende për të shmangur ndjenjat tuaja të këqija, vetëm kështu që ju mund të qëndroni të qetë. Beqarët do të jenë në gjendje të japin forcë për situata duke ndarë gabimet e tyre, pastaj duke u përpjekur për të korrigjuar dobësitë e tyre.

Puna: Java do të jetë e nënshtruar në mënyrë të vendosur për ata Binjakë të lindur të cilët do të duhet të merren me më shumë se një mosmarrëveshje pune. Dita më fitimprurëse do të jetë të enjten, kur tensioni do të jetë pothuajse i zhdukur, por përndryshe nuk do të ketë përmirësime deri të shtunën. Për fat të mirë të dielën ju mund të shijoni një relaksim të shëndetshëm!

Gaforrja

Dashuria: Ndikimet planetare do t’i bëjnë vendasit e shenjës të shqetësuar dhe nostalgjikë për punët e dashurisë. Ky kusht do t’i prekë ata gjatë gjithë javës, por për fat të mirë në fundjavë ju do të jeni në gjendje të sqaroni me partnerin/en dhe të konsolidoni zgjedhjet tuaja. Beqarët do të bëjnë një takim që mund të vendosë fatin e jetës së tyre të dashurisë.

Puna: Ka një periudhë përmirësimi në fushën profesionale, që nga fillimi i javës që do të animoheni me energji të reja do t’ju ndihmojnë të përfundoni çdo projekt në mënyrën më të mirë të mundshme. Yjet në marrëdhëniet me kolegët janë mjaft të favorshëm, ju do të vlerësoheni dhe admiroheni dhe do të mbaheni në nderim të lartë.

Luani

Dashuria: Do të jetoni një javë plot emocione dhe pasioni do të jetë i lartë. Dikush mund të ndiejë ndjenja tronditëse jashtë marrëdhënies që po përjeton dhe kjo mund të çojë në ndjenjat e fajit. Më mirë të flasësh qartë para se të jetë tepër vonë. Fundjavë e shkëlqyer për çiftet dhe beqarët, takime të preferuara dhe lindja e miqësive të reja.

Puna: Projektet e punës në progres do të kenë një veshje shtesë këtë javë. Ndikimi i Marsit patjetër do t’ju bëjë më të drejtpërdrejtë deri në pikën e aftësisë për të konkurruar me sukses me kolegët. Mos kini frikë të provoni veten dhe të matni veten me të tjerët, yjet janë në anën tuaj dhe mbështesin çdo iniciativë për ta drejtuar atë në sukses.

Virgjëresha

Dashuria: Dashuria është pak e nënshtruar në këtë periudhë dhe do të duhet të prisni përsëri që të jeni në gjendje të thoni se jeni më në fund të kënaqur. Përfitoni nga kjo javë që t’u kushtoheni vetes të dashurit/ës tuaj. Për beqarët, priten takime të rëndësishme, disa prej të cilave do të sjellin një ajër të freskët në jetën tuaj.

Puna: Më shumë suksese në vend të kësaj priten në planin e punës për gjithë javën, por mos u ngarkoni me angazhime të rënda, veçanërisht nëse dini që nuk mund të përfundoni. Sido që të jetë, me diplomacinë tuaj mund të jeni në gjendje të ktheni një çështje të punës që ishte në pritje në pozitive.

Peshorja

Dashuria: Duke filluar javën me një zhurmë për dashurinë, do të ketë momente të pasioneve të pastra dhe ëmbëlsi të pafundme, e cila gjithashtu do të ringjallë marrëdhëniet historike. Fatkeqësisht, diçka do të plasojë gjatë fundjavës dhe raportet do të humbasin smaltin që kishin pushtuar. Duhet të bësh diçka për të thyer monotoninë. Edhe beqarët do të jenë shumë të zënë dhe do t’u japin pak rëndësi takimeve.

Puna: Nga e hëna deri të shtunën do të jetë një garë kundër kohës për të rregulluar disa çështje urgjente të punës. Emërimet e reja dhe ndryshimet e roleve, njohja dhe përgjegjësitë e mëdha ju presin. Ata që punojnë në kontakt me publikun do të kenë kënaqësi të madhe dhe do të jenë në gjendje të hedhin themelet për rritjen në sektorin në të cilin ata po përkushtohen. Megjithatë, yjet sugjerojnë të kujdesen për bashkëpunimet.

Akrepi

Dashuria: Një javë plot romancë ju pret, me një partner/e që është shumë i/e prirur t’ju japë të gjithë erosin që meritoni. Kujdes, megjithatë, xhelozia, mund të jetë shkak i grindjeve dhe diskutimeve. Nëse nuk keni siguri që nuk jeni të akuzuar dhe kështu do të shmangni ndonjë gjendje të keqe.

Puna: Puna mund t’ju japë kënaqësi, por ju duhet të përpiqeni dhe pritni rezultatet gjatë fundjavës. Hëna e pafavorshme, edhe nëse përpiqet të vendosë shkopinj në rrota, nuk do të parandalojë që peripecitë të ndjekin rrugën e tyre dhe projektet tuaja do të përparojnë pa pengesa. Ju do të bëni mirë të bëni disa momente relaksimi në fund të javës, për të rimarrë përpjekjet tuaja.

Shigjetari

Dashuria: Java jo shumë emocionuese për dashurinë, për të mbajtur marrëdhënien në çift do të keni nevojë për sqarime të mëtejshme dhe demonstrime dashurie. Diskutime të mundshme midis çifteve, të vështira për t’u rregulluar. Beqarët do të jenë në gjendje të llogarisin suksese të mëdha në dashuri, e cila do të prekë më të mirën në fundjavë.

Puna: fundjavë përfundimtare negative për shumë nga Shigjetarët, disa prej jush mund të kenë disa kontraste me kolegë. Pasojat mund të hedhin në erë një projekt për të cilin po punoni për një kohë të gjatë. Mundohuni të qëndroni të qetë dhe të veproni për të krijuar harmoni grupore, e cila është thelbësore për të punuar mirë.

Bricjapi

Dashuria: Kombinimi i veçantë i Venusit dhe Marsit që karakterizon këtë javë do të sjellë shumë dashuri në çifte dhe do t’i bëjë marrëdhëniet më të nxehta. Një dozë e mirë e joshjes do të bëjë gjithçka edhe më tërheqëse. Nëse jeni në çift apo vetëm, do të jeni në gjendje të përballoni punët e lodhshme me entuziazëm dhe me lehtësi të madhe, edhe nëse në fillim mund të duket ndryshe.

Puna: Puna do të vazhdojë në mënyrë të qëndrueshme, edhe nëse keni të bëni me pyetje lidhur me emërimet dhe pozicionet. Pikërisht kjo mund t’ju shkaktojë zili, sidomos nëse keni qenë të zgjedhur nga eprorët. Më mirë të vazhdoni të ecni në rrugën tuaj.

Ujori

Dashuria: Javë e madhe për dashurinë, çiftet mund të ringjallin ndjenjat e tyre dhe të rimarrin emocionet e tyre të humbura. Një vështrim magnetik, një fjalë e butë mund të bëjë më shumë se një mijë fjalë! Gjatë fundjavës, mund të ndizen një seri mundësish dashurie për beqarët, të cilat do të bëjnë edhe takime të reja kuptimplote.

Puna: Dy ditët e para me Hënën në shenjën e tyre do të jeni më të favorshmët për gjendjen tuaj të punës. Do të jetë e mundur për të trajtuar tema të caktuara deri tani, duke marrë kënaqësi të konsiderueshme. Kureshtja juaj e përzier me kreativitetin tuaj mund t’ju bëjë të arrini rezultate të shkëlqyera dhe fitime të lehta përpara afatit.

Peshqit

Dashuria: Në këtë javë ju do të bëni ndezje në dashuri. Deri të premten, vendasit e shenjës do të kenë kohë të lirë dhe do të jenë në gjendje të organizojnë mbrëmje të këndshme me miqtë, por nga e diela pasdite hyrja e Mërkurit do të inkurajojë riorganizimin e mendimeve. Beqarët do të bëjnë mirë për të kultivuar emocione të reja para fundjavës.

Puna: Në punë do të ketë momente mjaft konstruktive që do të ndryshojnë me pushime të vogla që do t’ju duhet të siguroheni. Marrja e iniciativave të hedhura më parë mund të ndihmojë për të tërhequr më shumë të ardhura.

 
Shkruar Nga
More from Redaksia

Sara Kolami: Moda? Mënyrë  ideale për t’u argëtuar

  Nëse ka diçka që e përkufizon më së miri moderatoren  e...
Read More

More Stories