Horoskopi i ditës, 10 tetor

Dashi
Kjo ditë ju sheh përgjithësisht më të menduar dhe melankolik, ndoshta për shkak të disa çështjeve të së kaluarës, të cilat vijojnë të ndihen. Duhet të mundoheni që ta kaloni këtë natë në qetësi të plotë me njerëzit që doni.

Demi

Shmangni marrjen e vendimeve të nxituara në vendin e punës, pasi në këtë moment do të keni nevojë për më shumë qetësi dhe reflektim, sidomos nëse keni përpara jush projekte mjaft të rëndësishme. Duhet të tregoheni të kujdesshëm në mënyrën se si shpreheni.

Binjakët

Parashikohet një mbrëmje e cila ju gjen më romantik dhe të gatshëm në raport me partnerin/en. Së fundmi keni qenë shumë të zënë me punë, aq sa keni lënë pas dore sferën e ndjenjave. Projekte të reja në çift, janë fare pranë.

Gaforrja

Kjo e mërkurë do ju shohë më të përqendruar dhe produktiv në vendin e punës dhe kjo gjë do ju lejojë që të mbyllni disa çështje mjaft të frytshme për karrierën tuaj aktuale. Humori juaj i mirë do të ndikojë tek të tjerët, ndaj parashikohet një mbrëmje mjaft e këndshme.

Luani

Këshillohet që gjatë kësaj dite të merreni me çështjet personale të cilat i keni lënë pas dore. Duhet të jeni të sinqertë me bashkëpunëtorët tuaj dhe nëse ka gjëra që nuk ju bindin, flisni hapur.

Virgjëresha

Shmangni përfshirjen në projekte shumë të rrezikshme për situatën tuaj ekonomike, pasi momentalisht nuk parashikohen zgjidhje të mëdha. Mbrëmja do të jetë mjaft intensive sa i takon emocioneve.

Peshorja

Në këtë moment duhet të mundoheni të rishikoni të gjitha pritshmëritë tuaja në vendin e punës, pasi disa nga bashkëpunëtorët tuaj mund të mos ndjekin direktivat tuaja. Mundohuni të jeni të kuptueshëm dhe të mos përfshiheni në polemika të kota. Në dashuri nuk duhet të jeni xheloz.

Akrepi

Këshillohet që të tregoni më shumë kujdes për sferën miqësore dhe atë të ndjenjave, pasi së fundmi keni qenë shumë të hutuar lidhur me disa çështje pune. Mos u dekurajoni, nëse jeni në pritje të disa përgjigjeve.

Shigjetari

Parashikohet një ditë interesante e cila do ju gjejë mjaft aktivë në vendin e punës dhe gjithçka në sajë të intuitës tuaj të shkëlqyer. Mundohuni vetëm të mos merrni shumë detyra përsipër, ose në të kundërt do të jeni të ezauruar.

Bricjapi

Në këtë moment duhet të përpiqeni të veproni me sa më shumë diplomaci në vendin e punës, pasi disa tensione mund t’iu marrin kohë të çmuar. Projektet tuaja të reja do të rezultojnë fituese, por duhet të jeni mjaft të vendosur dhe të bëni ndonjë sakrificë më shumë për të arritur objektivin tuaj.

Ujori

Kjo e mërkurë do të jetë mjaft interesante për të nisur kujdesin ndaj trupit dhe shëndetit tuaj, sidomos nëse gjatë javëve të fundit e keni lënë shumë pas dore për shkak të ngarkesës në punë. Këshillohet që gjatë kësaj dite të dëgjoni më shumë sugjerimet e kolegëve tuaj.

Peshqit

Ky është një moment shumë i mirë për të rikonsideruar disa propozime që keni marrë gjatë javëve të fundit. Më në fund do mund të bëni disa ndryshime të rëndësishme për rutinën tuaj. Kënaqësi të mëdha janë fare pranë.

Shkruar Nga
More from Redaksia

Vjen letër-porosia nga Italia për Tahirin, dyshimet e prokurorisë

  Prokurorët e Krimeve të Rënda firmosën të enjten shtyrjen e hetimeve...
Read More