Gruevski në Hungari, shijon lirinë dhe pse në kërkim për korrupsion…

Ish-kryeministri maqedonas, Nikola Gruevski tashmë në azil politik, është kapur duke shëtitur rrugëve të Hungarisë.

Sipas “Alsat”, fotoja e Gruevskit po qarkullon prej kohësh në Facebook, ndërkohë që ende nuk dihet se kush mund ta ketë bërë foton.

Para arratisjes ish-kryeministri mendohet të ketë kërkuar ndihmë nga figura të rëndësishme të BE-së, për të shmangur dënimin e tij me burg.

Letra e tij mendohet të jetë shkruar më 16 tetor, përpara se të arratisej përmes Shqipërisë, Malit të Zi dhe Serbisë, për në Hungari, ku edhe ka aplikuar për azil politik, të cilën e ka fituar tashmë.

365bd8ae 2e7b 4aba 9c9d 98a464f630d2

Shkruar Nga
More from Redaksia

Juncker sërish i dehur, i merren këmbët dhe i puth të gjithë

Nëse mendoni se samiti i NATO-s mund të ketë qenë i vështirë...
Read More