Gjashtë praktikat e njeriut te dytë më të pasur në botë

amancio-ortega

Amancio Ortega, themeluesi i Inditex, kompanisë prindërore të Zarës, është personi i dytë më i pasur në botë me një pasuri prej 86 milionë funtesh.

The Independent ka rrumbullakësuar gjashtë praktikat më befasuese të tij që ndoshta janë ndër arsyet pse ai është një menaxher i suksesshëm:

1.Besohet se ai kurrë nuk ka pasur një zyrë të veten, dhe ka punuar bashkë me kolegët e tij në dhomën e dizajnit.

2.Ka dëshirë të bëjë diskutime intenzive me grupe të vogla.

3.Ndonëse shumica e kompanive i organizojne dhe diskutojnë të gjitha përmes postës elektronike, Ortega preferon komuinikiin gojor dhepara atij me shkrim.

4.Ai i delegon vetë punët e shkresave dhe dokumentet.

5.Ai i dëgjon njerëzit për së afërmi, është introvert dhe i turpshëm.

6.Mban një profil të ulët dhe nuk shfaqet shumë, duke lënë ekzekutivët e tjerë që të dalin në skenë.

Shkruar Nga
More from Revista User

Daily Mail: Kush është Dua Lipa?

Tabloidi i famshëm anglez ‘Daily Mail’ ka shkruar një shkrim të gjatë...
Read More