Gazetari sulmon ashpër Bleonën: Antivlerë, figurë e trishtë trupore

Gazetari shqiptar që jeton dhe punon prej vitesh në Britaninë e Madhe, Arben Manaj, ka sulmuar hapur dhe publikisht Bleona Qeretin, duke e quajtur atë një antivlerë kombëtare.

7-1

Picture 1 of 2

Ai ka shpërndarë në profilin e tij në Facebook lajmin që tabloidi DailyMail i ka kushtuar zhveshjes së shqiptares së pranishme në ceremoninë e ndarjes së çmimeve Oscar.

Sipas Manaj, Bleona nuk bëhet dot yll në Hollivud, ndaj zhvishet, ndërsa në parashikimin e tij, kur të jetë 100 vjetori i Oscar, e reja do të jetë tërësisht transparente.

Ai shkruan:

Tabloidi britanik ksenofob Daily Mail, sa here mundet na poshtron me antivlerat shqiptare! Kesaj here ka pikasur nje tjeter! Kur nuk behesh dot yll ne Hollivud, te ngel vetem roli i asteroidit te deshperimit, vanitetit dhe fatkeqesise njerezore! Kur te jete 100 vjetori i Oskarve, kjo figure e trishte trupore do jete totalisht transparente ne gjakimin per publicitet me cdo cmim! Keqardhje kombetare!

Shkruar Nga
More from Revista User

Merkel shpall prioritetet e vitit 2018

Kancelarja konservatore Angela Merkel, nën presion pas 3 muajsh dështimi për të...
Read More