Fotot shokuese me dron: Pasurinë dhe varfërinë i ndan vetëm… një rrugë

 

Një fotograf amerikan ka vendosur të nxjerrë në pah pabarazinë në Shtetet e Bashkuara në një mënyrë të pazakontë.

Fotot e tij nga ajri tregojnë se sa afër njëra-tjetrës jetojnë pasuria dhe varfëria.

Johnny Miller ka bërë fotot me dron.

Ato tregojnë se si vetëm një rrugë i ndan lagjet e pasura nga ato të varfra.

Ndiqini fotot në galerinë e mëposhtme:

123456789101112
 
Shkruar Nga
More from Redaksia

I sanksionuar “deri në fyt”, oligarku rus dorëzon 3 avionë privatë

  Manjati rus Oleg Deripaska është detyruar të dorëzojë 3 avionë privatë...
Read More