Kryesore

FOTO-LAJM: ‘Kur sunduesit grinden’, Kadare vjen tek Panairi i Librit

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:13 - 16/11/18 |
mapo.al

Kolosi i letrave shqipe, Ismail Kadare është shfaqur sot në ditën e tretë të Panairit të Librit në Pallatin e Kongreseve.


Në edicionin e 21-të të panairit, Kadare është shfaqur nën stendën e “Onufrit” dhe ka promovuar librin e tij të radhës me titull: “Kur sunduesit grinden”.


Siç duket, ai ishte i shoqëruar edhe nga bashkëshortja e tij, Helena, ndërsa lexuesit e shumtë kanë qenë të pranishëm vazhdimisht për të shkëputur prej Kadaresë një autograf në librin e tij të fundit.


<
>
kadare1 kadare3 kadare4 kadare2Etiketa: , , ,

Pas