Festat e fundvitit trokasin në SHBA, Melania na tregon dekorin e Shtëpisë së Bardhë

Melania Trump ka hapur dyert e Shtëpisë të Bardhë për të treguar zbukurimet e festave të fundvitit. Tema e këtij viti i është dedikuar patriotizmit. Zonjë e Parë ka publikuar dekorin e festave të fundvitit në Shtepine e Bardhë, ku duket magjia e festave.

Dekori është konceptuar nga vetë Melania, e cila ka zgjedhur temën e këtij viti duke e quajtur “Thesaret amerikane”.

E njohur për stilin e saj elegant, Melania e veshur me pallto te zeze dhe doreza lekure të kuqe tregon në videon e publikuar nga Shtëpia e Bardhë, detajet e zbukurimeve ekstravagante.

14 000 ornamente dhe 29 pemë të kuqe që përfaqësojnë patriotizmin janë vendosur në Cross Hall dhe Grand Foyer.

Pjesë e dekorimit festiv është gjithashtu një shtëpi tradicionale, si dhe një pemë me një lartësi prej 5.5 metrash.

 
 
2319-13000-63500-114928-251135184528154476257647165246720350034444451843336657126-6436439-First_lady_Melania_Trump_unveiled_the_White_House_Christmas_them-a-15_15433866120116657870-6436439-One_of_the_smaller_trees_in_the_White_House_features_a_soccer_ba-a-24_15433866677586661178-6436439-The_official_White_House_Christmas_Tree_which_stands_at_just_und-a-20_15433866381246661190-6436439-The_tree_in_the_Red_Room_features_items_of_interest_to_children_-a-26_15433872449696661206-6436439-One_set_of_ornaments_pays_tribute_to_the_first_lady_s_Be_Best_ca-a-17_15433866281176661876-6436439-The_official_White_House_holiday_card_features_the_signatures_of-a-21_15433866555766727360-6436439-To_set_it_all_off_a_miniature_White_House_was_on_display_on_one_-a-82_15433788513786727366-6436439-Two_Christmas_trees_framed_a_fireplace_situated_below_a_mantle_t-a-74_154337867132635003434350034344435004444444444444
 
Shkruar Nga
More from Redaksia

Ben Affleck dëshiron për t’u rikthyer me Jennifer Garner, por …

  Dhe pse është në një marrëdhënie me Lindsay Shookus, Ben Affleck...
Read More