Eneda Tarifa rrëfen: “Nuk jemi të përjetshëm, të pazëvendësueshëm…”

eneda-tarifa-2
Eneda Tarifa për 6 vite ishte moderatore e spektaklit humoristik ‘Portokalli’, por ndërkohë këtë vit nuk do të jetë më.
E ftuar në emisionin e Rudina Magjistarit, Eneda ka folur gjerë e gjatë për jetën e saj familjare, profesionale si dhe arsyen se përse është larguar nga spektakli.
“Kalova një periudhë shumë të bukur 6-vjeçare pranë një spektakli shumë të bukur, i cili më dha disa dimensione të tjera, siç ishte aktrimi dhe prezantimi…Nuk jemi të përjetshëm, të pazëvendësueshëm. Televizionet ndjekin praktikat e rotacionit, ndodh edhe me ekranet e mëdha…”, – tregon ajo.
Shkruar Nga
More from Revista User

Shqipëria, më shumë të sëmurë, por më pak shtretër e njësi spitalore se në vitet 2000

Në vitin 2015 Shqipëria kishte 41 institucione spitalore, të cilat së bashku...
Read More