E rëndë në Sarandë, i mituri plagos me thikë në bark 15-vjeçarin

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin e Sarandës pasi një 12-vjeçar ka plagosur me thikë në bark një djalë 3 vite më të madh se ai.

Më datë 20.08.2017, rreth orës 22:35, Salla Operative Sarandë është njoftuar se në Spitalin e Sarandës ka shkuar për ndihmë mjekësore shtetasi F.O., 15 vjeç, i cili ka pasur dëmtime me mjete prerëse (thikë).

Policia ka shkuar dhe ka marrë kontakt me shtetasin e dëmtuar, i cili është jashtë rrezikut për jetën, dhe si rezultat i hetimit paraprak ka rezultuar se në fshatin Qafë Gjashtë, është goditur me mjet prerës (thikë), në bark, pas një konflikti për motive të dobëta që ka patur me shtetasin O.H., 12 vjeç.

Policia ka bërë dokumentimin e rrethanve të ngjarjes si edhe ka referuar materialet në Prokurori ndaj shtetasit O.H., për veprën penale ”Plagosje e lehtë me dashje”, parashikuar nga neni 89 i Kodit Penal.

Shkruar Nga
More from Revista User

Pamjet me dron, shihni pjesëmarrjen, si nisi protesta dhe sa ishin në shesh kur po fliste Basha

Pamjet që shihni janë siguruar nga News 24 gjatë protestës së opozitës...
Read More