Kronika

Dy shqiptarët arratisen nga burgu në Greqi, ja emrat

Na ndiqni në Facebook
               Publikuar në : 10:25 - 02/01/19 |
mapo.al

Dy shqiptarë janë arratisur nga burgu i Koridalos.


Shqiptarët e identifikuar me emrin K. Elvis dhe P. Leonard ishin dënuar për vjedhje dhe grabitje.Sipas informacioneve të para që ka siguruar zougla.gr, dy shqiptarët e kanë prerë hekurat e qelisë dhe më pas kanë arritur të kalojnë dhe muret rrethuese duke u arratisur


Arratisja e tyre është vënë re sot në mëngjes kur nuk janë paraqitur në momentin kur bëhet prezenca, informon oranews.tv.

Policia ka nisur operacionin për arrestimin e tyre, ndërsa rasti i është referuar Ministrisë së Drejtësisë.


Etiketa: , , , ,

Pas