Dy shqiptarët arratisen nga burgu në Greqi, ja emrat

Dy shqiptarë janë arratisur nga burgu i Koridalos.

Shqiptarët e identifikuar me emrin K. Elvis dhe P. Leonard ishin dënuar për vjedhje dhe grabitje.

Sipas informacioneve të para që ka siguruar zougla.gr, dy shqiptarët e kanë prerë hekurat e qelisë dhe më pas kanë arritur të kalojnë dhe muret rrethuese duke u arratisur

Arratisja e tyre është vënë re sot në mëngjes kur nuk janë paraqitur në momentin kur bëhet prezenca, informon oranews.tv.

Policia ka nisur operacionin për arrestimin e tyre, ndërsa rasti i është referuar Ministrisë së Drejtësisë.

Shkruar Nga
More from Enton Palushi

Bashkimi i opozitës, i pashmangshëm dhe i dobishëm

Nga Ervis Iljazaj Të gjitha partitë politike të opozitës janë bashkuar në...
Read More