Dieta e çmendur me mollë, si të humbisni 5 kg për 7 ditë

Përgjatë gjithë shekujve, njerëzit janë përpjekur të humbasin peshë duke përdorur mënyra nga më të çmendurat. Por molla është e “pranishme” në çdo dietë. Kjo pasi mollët janë një element shumë i rëndësishëm dhe i pranishëm në shumë dieta dobësimi.

Ato kanë aftësinë të lehtësojnë tretjen dhe përmbajnë shumë substanca të dobishme që parandalojnë akumulimin yndyrës, stimulojnë sistemin imunitar dhe mbajnë trupin tuaj larg shfaqjes së kancerit.

Ndaj ju rekomandojmë të provoni këtë dietë me mollë. Gjëja më e rëndësishme në lidhje me këtë dietë është se në një periudhë shumë të shkurtër kohe, promovon humbje peshe të sigurtë.

Dita 1-3
Mëngjesi:1 vezë e zier, 2 mollë
Dreka:1 vezë e zier, 2 mollë
Darka:1 vezë e zier

Dita 4-7
Mëngjesi:1 vezë e zier, 2 mollë
Dreka:1 vezë e zier, 2 mollë, një filxhan bajame
Darka:1 vezë e zier

Vlen të theksohet që nuk duhet të konsumoni kripë ose sheqer gjatë kësaj diete, si dhe duhet të konsumoni 1.5 litra ujë në ditë ose këtë të fundit mund t’a zëvendësoni edhe me çaj.

Shkruar Nga
More from Revista User

Zbulohet laboratori i drogës në pallat, policia jep detaje

Laboratori i drogës i zbuluar në qytetin e Fierit ka quar në...
Read More