Deti nuk nxjerr ”sirena” por drogë

Autoritetet italiane në Vernole kanë gjetur pako me drogë që dyshohet se u kanë rënë trafikantëve gjatë trafikut nga brigjet shqiptare.

Përgjatë bregut të Adriatikut, dy pako me kanabis u gjetën pothuajse në breg të detit. Pako ishin të lidhura dhe të mbështjella mirë. Brenda tyre kishte në total 48 kilogramë marijuanë.

Lënda narkotike u sekuestrua nga policia italiane. Këta të fundit dyshojnë se pakot me kanabis janë braktisur nga trafikantët ose u kanë humbur në det gjatë transportit nga brigjet e afërta të Shqipërisë drejt jugut të Italisë.

Autoritetet kanë nisur një hetim në lidhje më këtë ngjarje.

Shkruar Nga
More from Revista User

Presidenti i Dhomës Serbe të Tregtisë: Shqipëria është zhvilluar shumë, ka klimë të mirë biznesi

Në një intervistë për Ora News, Presidenti i Dhomës së Tregtisë në...
Read More