Kronika

Detajet: Treni e shtyu makinën me 6 anëtarë të një familjeje për 100 metra

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:16 - 17/08/18 |
mapo.al

Një familje e tërë, prindërit dhe 4 fëmijë kanë shpëtuar mrekullisht ndërsa janë shtyrë përreth 100 metra nga treni.


Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm rreth orës 09:10, në zonën e Shkëmbit të Kavajës, ku treni i udhëtarëve i linjës Durrës-Elbasan është përplasur me një mjet tip “Volvo”.


Makina me targa angleze drejtohej nga shtetasi me iniciale B. C. rreth 40 vjeç, banues në Durrës, i cili në mjet ka qenë me bashkëshorten dhe katër fëmijët.


Shtetasit e mësipërm ndodhen në Spitalin Rajonal Durrës jashtë rrezikut për jetën.


Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.


Etiketa: , ,

Pas