DETAJET/ Portofol me mijëra euro dhe një pistoletë, çfarë gjeti policia në “Audin” e Ervin Dalipajt

vrasja2

Një ditë pas ekzekutimit të ish-shefit të Krimeve të Tiranës Ervin Dalipaj dhe mikut të tij Juxhin Dautaj në autostradën Durrës-Tiranë, të tjera detaje dalin nga hetimet.

Dy viktimave iu janë gjetur një shumë e madhe të hollash por edhe armë zjarri në automjet.

Burime bënë të ditur se ish-shefi i Krimit Ekonomik në Tiranë, Dalipajt i janë gjetur 5000 euro në portofol dhe një pistoletë në brez, ndërsa 27-vjeçarit Juxhin Dautaj i janë gjetur 2000 euro në portofol.

Nuk dihet nëse ish-shefi i krimeve të Tiranës e ka përdorur apo jo armën por sulmi ka qenë i menjëhershëm me kallashnikov dhe me plumba tejshpues. 25 plumba i janë gjetur në plumb Dautajt, i cili ishte në timon në makinën “Audi”, ndërsa pasagjer ishte Dalipaj.

Shkruar Nga
More from Revista User

Ema Andrea: Censuroni njëherë telenovelat turke dhe indiane, se po na çmendin femrat dhe fëmijët

Në kulmin e debatit për ndalimin e filmave të prodhuara gjatë kohës...
Read More