Deputet i pavarur: Saimir Tahiri regjistrohet për të folur në Kuvend

Ashtu si do të enjte, në orën 10.00 nisi seanca parlamentare.

Opozita më herët deklaroi se do ta bojkotojë, ashtu si edhe komisionet parlamentare (përveç komisionin për Tahirin) në shenjë proteste kundër vendimeve të qeverisë.

Megjithatë, grupi Parlamentar i Partisë Demokratike u mblodh dje në orën 13:00.

Në mbledhje u diskutua për seancën e sotme parlamentare dhe praninë e demokratëve.

Interesant është fakti se Saimir Tahiri e ka regjistruar emrin për të folur në seancë.

Ai është regjistruar si deputet i pavarur.

Tahiri nuk është shfaqur publikisht prej shumë kohësh.

Shkruar Nga
More from Enton Palushi

Kumbaro i rikthehet Gjirokastrës: E panjohur problematika? Studimin na e bëjnë anglezët…

Rikthehet çështja e gjendjes së Gjirokastrës, dhe kalasë së saj; një takim...
Read More