Debati në studio, Berisha: Je halabak, Artan Hoxha: Do shkosh si Pinoçeti në burg

 

Ish-kryeministri Berisha ka ndërhyrë në një lidhje me deklarat e bëra sot për Artur Meçollarin duke e cilësuar atë si spiun.

Por në studio ka qenë dhe gazetari Artan Hoxha, i cili ka shpërthyer në replika të shumta de akuza për ish-kryeministrin Sali Berisha.

 

Ke të ftuar aty një person që është akuzuar për vrasje të dëshmitarit. Ai sjell nëpër studio debate, trillime dhe mashtrime të pa skrupullta. Ska pas sekrete  përveç gënjeshtrave të tij. Amoral, sepse grupi është bërë publik, sepse grupi ka bërë konferenca shtypi, sepse grupi është paraqitur para publikut shqiptar jo një por 7 herë,” tha Berisha.

E ndërsa rrjedha e debatit mori një tjetër formë me akuza të drejtpërdrejta dhe të ashpra mes gazetarit Artan Hoxha dhe ish-kryeministrit Berisha.

Debati

Berisha: Ky informacion është botuar në të gjitha mediat dje dhe është konfirmuar sot nga Sali Berisha, pasi këtë ma kanë konfirmuar gjeneralë të ushtrisë shqiptare dhe në mënyrë indirekte e konfirmoi edhe Ministria e Mbrojtjes që tha se ai është larguar nga FA. Ai është larguar në vitin 2012 dhe nuk ka shkuar në asnjë proces gjyqësor. Artan Hoxha ti je një gënjeshtar dhe sharlatan. Ti je bashkëpunëtor bandash dhe vrasës.
Hoxha: Çdo shantazh dhe presion i joti nuk më tremb dot. Ti kam nxjerrë kufomat e tua nga varri. Ti nuk më tremb mua. Nuk më ke trembur dot asnjëherë. Më mbron e vërteta.
Berisha: Ti merresh me trillime dhe mashtrime…
Hoxha: I zgjidhim herës tjetër. Ti je hijeks i Azem Hajdarit…
Berisha: Ti ke qenë bashkëpunëtor i Haklajve. Ai është bashkëpunëtor bandash, krimesh.
Hoxha: Po po, jam…
Berisha: Po ti ke vrarë dëshmitarin. Ti je hjeksi i dëshmitarit.

Hoxha: Je ti gënjeshtar. Je ti që në atë video thoje në Tropojë o gjallë o vdekur… që thoje nuk iki nga Tropoja pa e marrë këtë me vete.

Berisha: Je një gënjeshtar mjeran.

Hoxha: Je kapur ti në 21 janar duke manipuluar prova. Je ti që  je kapur në Tropojë që je kërkuar q ë të marrësh me  vete Shkëlqim Haklajn, dhe shkëlqim Haklaj u vra.

Berisha: Natyrisht unë nuk dija asgjë se çfarë po ndodhte. Një njeri i dënuar dhe nga forcat e armatosura si agjendë është njeriu kryesor për këto negociata. Lidhur me deklarate shpifësit profesionit që është aty, kush është sharlatan…

Hoxha: Mos më co mesazhe të koduara mos më ço mesazhe të koduara. Ta njoh të gjithë skuadrën e killeave që ke mbrapa. Nuk me tremb dot. Herë tjetër kemi të tjera kusure për të zgjidhur bashkë. Nuk me ke trembuyar dot. Jo to po as Meta, as Ram

Berisha: Vetëm gazetar nuk të marrë unë ty, ke qenë në bandën e Haklajve, të strehonin…

Hoxha: Ti lëviz me eskortë dhe me trup rojë, ndërsa unë lëviz me këmbë dhe tek kulla jote. Mos më krahaso mua me banditë, mos më fut, do shkosh si Pinoçeti në burg, dhe unë do bëj kronikën tënde ta premtoj. Ku ke e atë kasetën e Zenel Nezës, që e dërgove jashtë.

Berisha: Të gjitha bandat që kanë qenë në Shqipëri kanë marrë atë që kanë, ai është një halabak, një bish o Haklajve është një turp i shekullit.

Berisha: Natyrisht unë nuk dija asgjë se çfarë po ndodhte. Por sot u morr vesh që një njeri i dënuar dhe nga forcat e armatosura si agjendë është njeriu kryesor për këto negociata. Ndërsa lidhur me deklaratat shpifësit profesionit që është aty, ai është një sharlatan…

Hoxha: Mos më co mesazhe të koduara mos më co mesazhe me kërcenime, ti njoh të gjithë zagarët që ke. Ta njoh të gjithë skuadrën e killerave që ke mbrapa. Nuk me tremb dot. Herë tjetër kemi të tjera kusure për të zgjidhur bashkë. Nuk me ke trembur dot në 25 vite. Jo ti po as Meta, as Rama dhe Nano…

Berisha: Vetëm gazetar nuk të marrë unë ty, ke qenë në bandën e Haklajve, të strehonin…

Hoxha: Ti lëviz me eskortë dhe me trup rojë, ndërsa unë lëviz me këmbë dhe tek kulla jote. Mos më krahaso mua me banditë, do shkosh si Pinoçeti në burg, dhe unë do bëj kronikën tënde ta premtoj. Ku ke e atë kasetën e Zenel Nezës, që e dërgove jashtë.

Berisha: Të gjitha bandat që kanë qenë në shqipëri kanë marrë atë që kanë, ai është një halabak, një bisht i Haklajve është një turp i shekullit.

 

 

 
Shkruar Nga
More from Redaksia

Kafja dhe çaji, ja efekti në rritjen e potencialit seksual që mund të mos e keni ditur….

    Një studim i një grupi shkencëtarësh britanikë arriti në përfundimin...
Read More