Çfarë mund t’i ndodhë Rusisë nëse nuk tërhiqet nga Siria?

Russian President Vladimir Putin speaks during a news conference after a meeting with his Moldovan counterpart Igor Dodon at the Kremlin in Moscow, Russia, January 17, 2017. REUTERS/Sergei Ilnitsky/Pool

Figurat kryesore të ushtrisë Siriane dhe Ruse mund të jenë shënjestër e një sanksioneve të reja ndërkombëtare, deklaroi ministri britanik i Punëve të Jashtme, Boris Johnson para se të fillonte takimi i G7-ës.

“Ne do të diskutojmë për mundësinë e sanksioneve të reja kundër disa prej figurave ushtarake siriane dhe atyre ruse”, tha Johnson në Luka qyteti ku po zhvillohen bisedimet e G7-ës.

Sanksionet mund të shënjestrojnë figura që kanë qenë të përfshira në koordinimin e përpjekjeve të ushtrisë siriane dhe janë të infektuar nga sjellja e tmerrshme e regjimit të Asadit”, shtoi ministri britanik i Punëve të Jashtme.

Shkruar Nga
More from Revista User Read More