Botërori, video tronditëse tradhton Moskën: Ky duket më shumë si sulm

Është përfolur vazhdimisht se Rusia mund të jetë objektiv i terroristëve këtë Botëror. Rreziku dukej i madh, aq sa SHBA paralajmëroi qytetarët e saj të bëjnë kujdes.

Por pikërisht një ditë më parë, një taksi u fut mes kalimtarëve duke plagosur shtatë persona, mes tyre edhe një grua rëndë.

Mes të plagosurve edhe dy tifozë të Meksikës.

Kremlini tha se ngjarja nuk ishte akt terrorist, duke supozuar se shoferi ishte i dehur.

Por shoferi nga Kirgistani duket se e bën qëllimisht këtë veprim.

Të paktën kështu sugjeron video nga vendi i ngjarjes.

Edhe dëshmitarët thonë se ishte sulm i qëllimshëm.

Shkruar Nga
More from Enton Palushi

Loja me dy porta për çështjen e detit dhe negociatave me Greqinë

Nga Ervis Iljazaj Konflikti që ka nisur midis presidencës dhe qeverisë për...
Read More