Bllokimi i çështjeve të pronave, si e shantazhoi Qeveria gjyqtarin shqiptar në Strasburg. Basha: Përgjimi audio konfirmon abuzimet e Denar Bibës dhe Ëngjëll Agaçit

 

“Jam këtu për të denoncuar një skandal të përmasave evropiane, se si gjyqtari shqiptar në gjykaten evropiane te te drejtave te njeriut shantazhohet në emër të Engjëll Agacit, sekretarit të përgjithshem dhe krahut të djathtë të Ramës që të ndikojë për të bllokuar vendimet për pronat sic kërkon qeveria e Ramës përbën provën më tronditëse të zbuluar në këto 28 vite.

Fakton se qeveria funksionon si një organmizate tipike mafioze.

Audio regjistrimi i Denar Bibës, kandidat i Ramës për anëtar të Gjykates Kushtetuese, është prova më e pakundërshtueshme se si e sheh dhe projekton Rama drejtësinë.

Me këtë gjuhë tipike mafioze i kujton gjyqtarit shqiptar ne Strasburg se mundësia për të bërë pazar me qeverinë nuk do i vijë më në jetë. Kjo është fyutyra e vëertetrë e Edi Ramës”.

Shkruar Nga
More from Redaksia

Investigimi i Zërit të Amerikës, Lala: Ka nisur hetim ndaj meje, nuk e tregoj burimin…

Gazetarja e njohur e kronikës, Klodiana Lala, e ftuar në emisionin “A...
Read More