Banorët e Shkozës marshojnë drejt Ambasadës Amerikane: Na ndihmoni!

153 familje të Shkozës, të cilat janë paralajmëruar të dalin nga shtëpitë, sepse do të shemben, i janë drejtuar jo vetëm me një letër, por edhe fizikisht, duke marshuar, Ambasadës Amerikane në Tiranë si gur i fundit për të shpëtuar pronën e tyre.

Pasi nuk morën përgjigjen që prisnin nga institucionet këto familje po tentojnë të sensibilizojnë ambasadorin amerikan Donald Lu që t’u dalë në krah.

“Kemi pasur kërcëmie të vazhdueshme nga Policia.

Nuk është afishuar asnjë projekt për zonën tonë, nuk është pyetur komuniteti.

Nuk kemi marrë njoftim zyrtar për prishjen e banesave.”

Shkruar Nga
More from Revista User

Fillimi i 2018-ës dhe Rita Ora shpërthen me këngët e saj!

Ndërsa gjendet e shoqëruar nga i dashuri i saj për pushime në...
Read More