Arrestohet i dehur dhe pa patentë në timon

pranga1

Policia e Lushnjës ka arrestuar një 20-vjeçar, pasi është kapur në timon pa patentë. Mësohet se ka rënë në pranga shtetasi Arjan Lami, 20 vjeç, banues në Pezë, Tiranë.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi në lagjen “Çlirim”; Lushnjë, është kapur nga patrulla e policisë duke drejtuar mjetin tip “Benz”; me targa AA 439 JZ, në gjendje të dehur.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnje për veprën penale “Drejtimi i mjetit në mënyrë të parregullt”; parashikuar nga Neni 291 i Kodit Penal.

Shkruar Nga
More from Revista User

Ushtria irakiane nis ofensivën ushtarake në Mosul

Forcat irakiane kanë filluar një sulm në qytetin e vjetër Mosulit në...
Read More