Ambasadori turk reagon: Investimet janë në të mirë të dy vendeve mike

Ndërtimi i aeroportit të ri në Vlorë nga konsciumi që po ndërton aeroportin më të më madh në botë në Stamboll, ka përhapur opinione të ndryshme, të cilat kanë mbërritur në veshin e ambasadorit turk. Komenti i fundit, se Turqia kërkon të ushtrojë influencën e saj në vendin tonë përmes investimeve të reja, ka nxitur reagimin e ambasadorit turk.

Ai u shpreh se komente të tilla janë sipërfaqësore. Ambasadori turk përmendi se ekziston një marrëdhënie e veçantë Shqipëri – Turqi dhe se investimet në vend janë në të mirë të dy vendeve mike dhe të së ardhmes së tyre.

Shkruar Nga
More from Revista User

Virusi WannaCry mund të ketë lidhje me Korenë e Veriut

Firmat e sigurisë kibernetike kanë gjetur disa të dhëna që sugjerojnë se...
Read More