Adele e Beyonce përballen për çmimet e mëdha Grammy 2017

beyonce-and-adele-to-sweep-2017-grammys

Adele e Beyonce do të konkurrojnë për te çmimet më të mëdha Grammy 2017, ku dhe David Boëie ka marrë një seri nominimesh për albumin e tij të fundit Blackstar, para se të ndahej nga jeta sivjet.

Bowie vdiq në janar në moshën 69 vjeçare dhe është nominuar për kategoritë, performanca më e mirë rrok, kënga rrok dhe albumi më i mirë alternativ.

Adele ka marrë pesë nominime, ku përfshihen albumi i vitit dhe hiti i saj Hello si kënga e vitit.

Ajo do të konkurrojë në tre kategoritë kryesore me Beyonce, e cila ka marrë numrin më të madh të nominimeve, 9, pas albumit të saj të fundit Lemonade.

Drake, Rihanna dhe Kanye West kanë secili nga tetë nominime.

Albumi i Radiohead, A Moon Shaped Pool (Pishinë në formë hëne) është monimuar për albumin më të mirë alternativ, kurse kënga Burn The Witch do të konkurojë me Blackstar të Bowie, për këngën më të mirë rrok.

Shkruar Nga
More from Revista User

Horoskopi, 20 dhjetor 2016

Dashi - Sot do keni ide fantastike si ta bëni jetën tuaj...
Read More