50 vendet më të rrezikshme në botë

Lista rendit vendet botërore sipas sasisë së dhunës kundër të krishterëve dhe presionit mbi jetën fetare.

Koreja e Veriut, Afganistani dhe Somalia janë vendet më të rrezikshme në botë, sipas një raporti të ri.

Lista është bërë nga Organizata Christian Open Doors, në bazë të sasisë së dhunës kundër të krishterëve dhe pasuesve të fesë.

Hulumtuesit gjetën se 1 në 12 të krishterë në mbarë botën përjetojnë nivele të larta të persekutimit.

Shkaqet ishin islami radikal dhe persekutimit fetar nga qeveritë për të mbështetur pushtetin e tyre, thuhet në raport.

Shkruar Nga
More from Revista User

Drogë e pistoleta false në shtëpi, dënohet me 4 vjet e 6 muaj burg shqiptari, 3 vjet për italianin

Në janar ishin arrestuar nga karabinierët pasi ishin kapur në një apartament...
Read More