12-vjeçari fejohet me kushërirën e tij 11 vjeçe

399c8b7c00000578-0-image-m-178_1477152958967

Një djalë 12-vjeçar në Egjipt do të martohet me kushërirën e tij 11-vjeçare, pasi babai i dhëndrit të ardhshëm i dha çiftit bekimin e tij.

Ndërkohë që familje dhe miqtë festuan dasmën luksoze të djalit më të madh, babai vendosi të dyfishonte gëzimin e të lajmëronte fejesën.

Ligjet egjiptiane ndalojnë martesat për personat nën moshën 18 vjeç, dhe vendimi për Omar e 11 vjeçaren Gharam ka nxitur shumë shqetësime e debate te aktivistët.

Babai tha për gazetën Al Watan se nuk kishte “asgjë të papërshtatshme” te çifti, duke shtuar se ishte thjesht një fejesë dhe jo një martesë.

399c8b8300000578-0-image-m-179_1477152968363

Shkruar Nga
More from Revista User

Dy gra nga Tirana denoncojnë bashkëshortët në polici: Na dhunojnë

Nuk janë të pakta rastet e dhunës në familje, ndërkohë që viktima...
Read More