10 librat më të lexuar nga të rinjtë shqiptarë

Në bazë të një ankete të realizuar nga Këshilli Rinor i Ambasadës Amerikane, ne ju njohim me 10 librat më të lexuar nga të rinjtë shqiptarë. Sa prej tyre keni lexuar ju dhe a mendoni se këta libra e meritojnë të jenë në këtë listë, e vlerësoni vetë.

Në bazë të anketës 10 librat më të lexuar nga të rinjtë shqiptarë janë:

Gjuetari i balonave-Khaled Hosseini
Harry Potter-J. K. Roëling
I huaji-Albert Camus
Alkumisti-Paolo Coelho
Kodi i da Vinçit-Dan Broën
Princesha-Jena Sasson
Harku triumfit-Erich Maria Remarque
1000 diej vezullues-Khaled Hosseini
Kur qau Niçja-Irvin D. Yalom
Lufta dhe Paqja-Leo Tlstoy.

Shkruar Nga
More from Revista User

Këshillat e forta që çdo nënë duhet t’i përcjell tek vajza e tyre

Çdo prind duhet ta mësojë fëmijën e tij me rregullat e mirësjelljes....
Read More